GreenTec Sp. z o.o.

Audyt energetyczny „czyste powietrze”

Zadzwoń do nas

Dotacje

Współpracujemy z przemysłem, deweloperami oraz instytucjami państwowymi.

Program Czyste Powietrze

Nasza oferta skierowana jest również do klientów indywidualnych: fotowoltaika, inteligentne domy, pompy ciepła, klimatzacja

Instalacje

Fotowoltaika

Instalujemy panele fotowoltaiczne na terenie Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego.

Ocieplenie budynków

Współpracujemy z wykonawcami ocieplenia budynków. W kompleksowy sposób wykonujemy termomodernizacje

Wymiana okien

Wymieniamy okna na nowe, spełniające warunki dotacji dla Czystego Powietrza

Instalacje elektryczne

Nasz dział instalacji elektrycznych wykona nowe instalacje w domkach jednorodzinnych oraz blokach.

Klimatyzacje

Instalujemy klimatyzację marki Gree, Panasonic.

Pompy ciepła

Jesteśmy certyfikowanym partnerem pomp ciepła Panasonic

Dlaczego my?

Firma Greentec zajmuje kompleksowo wykonuje instalacje elektryczne, teletechniczne. Montujemy panele fotowoltaiczne oraz klimatyzację i pompy ciepła. Decydując się na współpracę z nami kliencie otrzymują kompleksowy produkt. Nie trzeba szukać kilku firm, wszystko wykona nasza firma. Już nie muszą się Państwo martwić o reklamację, wszystko można załatwić dzwoniąc pod jeden numer telefonu. 

solar panel investment 1024x536 1

Czy fotowoltaika dostarcza prąd także w okresie zimowym? Panele fotowoltaiczne przechwytują energię słoneczną i kierują ją do falownika, gdzie następuje przekształcenie w prąd zmienny, używany w sieci. Taki proces jest możliwy tylko wtedy, gdy promienie słońca docierają do powierzchni paneli. A zatem, fotowoltaika nie generuje prądu w nocy i w bardzo pochmurne dni. A jak przedstawia się wydajność instalacji w zimie?

Wydajność fotowoltaiki w okresie zimowym W słoneczne dni, fotowoltaika będzie generowała prąd także w okresie zimowym. Co ciekawe, instalacja działa wówczas bardzo wydajnie, ponieważ niskie temperatury dobrze wpływają na pracę paneli. Jedynym warunkiem jest oczywiście czysta powierzchnia paneli. Jeśli zostaną one zasypane przez śnieg, nie będą w stanie pozyskiwać energii słonecznej. Samodzielne czyszczenie jest możliwe, ale należy to robić bardzo ostrożnie w sposób rekomendowany przez specjalistów. W innym razie grozi zarysowanie i uszkodzenie paneli.

Czy panele słoneczne są odporne na czynniki atmosferyczne w zimie? Jak najbardziej, fotowoltaika to bardzo rozwinięta i nowoczesna technologia, która wykorzystuje trwałe i wytrzymałe materiały. W związku z tym, nie musimy się obawiać, że niskie temperatury, śnieg czy ulewny deszcz zaszkodzą instalacji. Jedynie bardzo intensywny grad może stanowić zagrożenie, ale na szczęście uszkodzenia fotowoltaiki nawet na skutek takiego gradu zdarzają się dosyć rzadko. Wszystko za sprawą odpowiedniego ulokowania paneli oraz ich wytrzymałej konstrukcji.

Nadwyżki prądu zwracają się w okresie zimowym Nie ulega wątpliwości, że zimą fotowoltaika generuje znacznie mniej prądu, a wszystko za sprawą krótszego dnia oraz przewagi dni pochmurnych. Należy jednak pamiętać, że nadwyżki wygenerowane w lecie są magazynowane w sieci dostawcy usług energetycznych. Klienci mogą odebrać do 80% zmagazynowanej energii w okresie wzmożonego zapotrzebowania, a zatem, w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu, fotowoltaika jest instalacją całoroczną.

Ile możemy zaoszczędzić na fotowoltaice? Fotowoltaika to przyszłość energetyczna naszej planety. Kolejne kraje zachęcają swoich obywateli do inwestycji w instalację fotowoltaiczną, aby zmniejszyć zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Przemawiają za tym dwa główne powody: po pierwsze, ograniczona liczba zasobów nieodnawialnych, a po drugie, kwestia czystości środowiska. Do potencjalnego odbiorcy przemawia głównie możliwość znacznego zmniejszenia wydatków na prąd. Ile konkretnie można zaoszczędzić?

Inwestycja w fotowoltaikę – ile musimy zapłacić? Popularne powiedzenie inwestycyjne głosi, że aby wyjąć, najpierw należy włożyć. Zakup instalacji wraz z montażem to koszt rzędu 20-40 tysięcy złotych. Na dokładny koszt wpływa oczywiście liczba paneli, a co za tym idzie, moc instalacji. W wielu krajach, w tym również w Polsce, można ubiegać się o dofinansowanie. W ramach programu „Mój Prąd” można zyskać 5 tysięcy złotych. Do tego dochodzi program „Czyste Powietrze” z możliwością uzyskania dotacji. Dzięki temu, koszty inwestycji w fotowoltaikę można zmniejszyć o 25-30%.

Ile zaoszczędzisz na fotowoltaice? Przeciętna, czteroosobowa rodzina płaci za prąd ok. 2,500 złotych rocznie. Ceny prądu stale idą w górę, o czym boleśnie przekonujemy się widząc rachunki. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5kW jest w stanie zaspokoić ok. 90% zapotrzebowania energetycznego. Jak łatwo policzyć, fotowoltaika może przynieść oszczędności rzędu 2 tysięcy złotych rocznie. Jeśli nasze zapotrzebowanie energetyczne jest wyższe, zawsze możemy wybrać mocniejszą instalację o mocy 10kW.

Fotowoltaika – ekologiczne źródło energii w Twoim domu Świadomość społeczeństwa na temat szkodliwych zmian środowiskowych jest coraz większa. Przekonujemy się o tym szczególnie w zimie, gdy w wielu polskich miastach jakość powietrza jest po prostu katastrofalna. Jednym z wielu sposobów na poprawienie sytuacji jest przejście na ekologiczną energię, oferowaną nam przez fotowoltaikę. Z pomocą prostej instalacji możemy czerpać prąd z nieograniczonych zasobów energetycznych słońca

Popularność fotowoltaiki stale rośnie Z instalacji fotowoltaicznych korzystają zarówno prywatni klienci, jak również przedsiębiorcy oraz rolnicy. Gospodarstwa rolne mogą liczyć na duże dofinansowania, a co za tym idzie, przejeżdżając przez wiele polskich wsi bez trudu napotkamydomy wyposażone w panele fotowoltaiczne. Do świadomości klientów przemawiają głównie duże oszczędności z tytułu niższych rachunków za prąd. Niemniej jednak, każdy posiadacz fotowoltaiki dorzuca swoją cegiełkę do czystszego środowiska

Dlaczego fotowoltaika jest bezpieczna dla środowiska? W Polsce wciąż nie funkcjonują elektrownie atomowe. Prąd potrzebny nam do życia jest okupiony emisją szkodliwych substancji, które zanieczyszczają planetę, na której żyjemy. Instalacja fotowoltaiczna bazuje na odnawialnych źródłach energii. Prąd jest generowany z energii słonecznej pozyskiwanej przez panele. Cały proces jest ekologiczny i nie wiąże się z emisją szkodliwych substancji. Także same panele nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Fotowoltaika to przyszłość energetyczna Ceny prądu z roku na rok są coraz wyższe. Ponadto, w życie wchodzą kolejne dyrektywy i ustawy mające na celu zmniejszenie zużycia nieodnawialnych źródeł energii. Nowe domy muszą spełniać określone wymogi pod kątem energooszczędności. Coraz popularniejsze są domy pasywne, w których zapotrzebowanie na energię z nieodnawialnych źródeł spada niemal do zera. Nie jest wykluczone, że w perspektywie następnych 10-20 lat, fotowoltaika stanie się obowiązkowym elementem każdego, nowego domu.

Jaką żywotnością odznaczają się panele fotowoltaiczne? Klienci decydujący się na zakup i montaż fotowoltaiki często pytają o żywotność instalacji. Ma to ogromny wpływ na oszczędności wygenerowane w perspektywie długoterminowej. Warto zatem pochylić się nad kwestią trwałości instalacji fotowoltaicznej i sprawdzić, jak długo posłuży nam ta nowoczesna technologia.

Jak długo działają panele fotowoltaiczne? Panele fotowoltaiczne zużywają się w dosyć wolnym tempie. Wiele zależy od prawidłowej konserwacji oraz jakości wykonania. Większość producentów oferuje 25-letnią gwarancję. W praktyce, żywotność paneli jest znacznie dłuższa, jednak ich wydajność po pewnym czasie będzie słabnąć. W związku z tym, możemy przyjąć, że panele zapewnią nam efektywną pracę przez okres 25-30 lat. Warunkiem jest jednakże prawidłowa i systematyczna konserwacja.

Co wpływa na żywotność instalacji fotowoltaiczne? W tej kwestii możemy wymienić czynniki od nas zależne oraz te, na których wpływu nie mamy. Niezależne czynniki to przede wszystkim jakość wykonania. Warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na poszukiwania profesjonalnej firmy, która doradzi nam wybór paneli od sprawdzonych dostawców. Od nas zależy natomiast sposób eksploatacji. Raz do roku, instalacja powinna być poddawana fachowemu przeglądowi, który pozwoli wykryć ewentualnie nieprawidłowości. Ponadto, panele wymagają systematycznego czyszczenia

Jak wydłużyć żywotność paneli fotowoltaicznych? Jeśli chcemy dłużej cieszyć się darmowym prądem oferowanym nam przez fotowoltaikę, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Raz do roku należy wezwać profesjonalną firmę w celu wykonania przeglądu oraz czyszczenia paneli. Czyszczenie można również wykonać samodzielnie, ale w tym celu potrzebny jest odpowiedni sprzęt oraz odrobina fachowej wiedzy. Warto także reagować na wszelkie objawy, które sugerują nam spadem wydajności. Im szybciej wykryte zostaną ewentualne usterki, tym mniejszy będzie ich wpływ na żywotność instalacji.

Jakie zalety może nam zaoferować fotowoltaika? W ostatnich kilku latach obserwujemy intensywny wzrost zainteresowania fotowoltaiką. To nowoczesna technologia, która pozwala pozyskać darmowy prąd oferowany nam przez energię słoneczną. Zdaniem wielu ekspertów, to doskonała inwestycja w przyszłość. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom wydajnej instalacji fotowoltaicznej.

Sposób na darmowy i ekologiczny prąd Fotowoltaika pozyskuje energię zamkniętą w promieniowaniu słonecznym. Energia jest następnie przekształcana przez falownik w prąd zmienny, który trafia do sieci. W ten sposób możemy cieszyć się darmowym i ekologicznym prądem z odnawialnych źródeł energii. W przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego, fotowoltaika może przynieść oszczędności rzędu 2 tysięcy złotych rocznie. Inwestycja w instalację zwraca się w ciągu kilku lat, a następnie gwarantuje nam czysty zysk.

Trwałość na przestrzeni wielu lat Technologia fotowoltaiki jest stale rozwijana i ulepszana. Już teraz dysponujemy bardzo zaawansowanymi ogniwami, które wykazują większą wydajność. Do produkcji paneli wykorzystuje się bardzo trwałe materiały. Są one odporne na trudne czynniki atmosferyczne, takie jak: ulewny deszcz, grad, śnieg czy porywisty wiatr. Panele wykazują się także dużą wytrzymałością mechaniczną. Przy regularnych przeglądach i czyszczeniu, ogniwa są w stanie funkcjonować nawet przez 25-30 lat.

Fotowoltaika to instalacja całoroczna Popularny mit głosi, że fotowoltaika przynosi nam darmowy prąd tylko w słoneczne dni. Nic bardziej mylnego. Instalacja jest całoroczna. W lecie, ilość pozyskanej energii jest zbyt duża i często wykracza poza dzienne zapotrzebowanie. Nadwyżka jest odprowadzana do sieci i magazynowana przez dostawcę. Następnie, 80% tej energii jest nam zwracane w okresie większego zapotrzebowania. A zatem, choć w pochmurne dni panele nie są w stanie pozyskiwać energii, instalacja wciąż dostarcza nam darmowego prądu, odzyskując wyprodukowane nadwyżki.

GreenTec – Pompy ciepła, fotowoltaika, termomodernizacja – Program Czyste Powietrze