Instalacje elektryczne

Szukasz firmy która wykona kompleksową instalację elektryczną od projektu przez okablowanie, biały montaż i pomiary? Zapewniamy szybkie terminy rozpoczęcia oraz wykonania instalacji. Umów się na bezpłatną wycenę. 

Smart Home, czyli inteligentny dom, w którym znajduje się wiele czujników oraz urządzeń podłączonych do domowej sieci Wi-Fi. Pozwala na wygodne korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnej technologii. W najbardziej zawansowanych domach możemy wydać kilkaset różnych poleceń, które wywołają konkretną reakcję: zapalą światło, uruchomią wybrane urządzenie, otworzą przed nami drzwi. Oto domy, które za kilka lat staną się standardem.

Zarządzanie domem z poziomu aplikacji mobilnej

Główną ideą jest wykorzystanie urządzeń elektrycznych wyposażonych w moduł łączności bezprzewodowej. Dzięki temu, można się z nimi połączyć z poziomu aplikacji mobilnej w telefonie. To nasze centrum operacyjny, w którym będziemy mogli wydawać naszemu domowi konkretne polecenia. Celem jest zautomatyzowanie procesów, dzięki czemu, korzystanie z domu stanie się dużo wygodniejsze oraz szybsze. W idei smart home duży nacisk kładzie się także na instalacje i urządzenia, które zadbają o bezpieczeństwo domowników.

 

service 2 copyright
service 1 copyright 2

Dom naszpikowany niewidocznymi czujnikami

Liczne funkcje smart home wymagają również użycia czujników, które będą reagowały na wybrane komendy. Mamy zatem czujniki dymu, gazu, temperatury, zalania, dotyku – ich rolą jest w dużej mierze zwiększenie naszego bezpieczeństwa i reagowanie na potencjalne zagrożenia. O działaniu poszczególnych systemów mogą decydować także kamery, pasywnie obserwujące teren dookoła. W najbardziej zaawansowanych domach stosuje się interkom, który pozwala na komendy głosowe.

Czy warto zainwestować w smart home?

Dla jednych, zapalenie światła głosem to przerost formy nad treścią, a dla innych, nieodzowny element wyposażenia domu. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowoczesna technologia oferuje nam coraz większe możliwości. Dlaczego nie mielibyśmy z nich skorzystać w naszym domu? Szczególnie, że inteligentne domu oferują nam dużą różnorodność i swobodę. Obecne w domu systemy możemy w stu procentach dostosować do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.